Senarai penuh calon – calon Kerusi DUN yang bertanding di Kawasan MIC #BetterNation

Kedah
N. 25 – BUKIT SELAMBAU KAMAL NASSER BIN THOW BEEK KITA
KRISHNAMOORTHY A/L RAJANNAIDU PKR
MARAN A/L MUTAYA BN
SYED OMAR BIN SYED MAHAMUD BEBAS
THIVAGARAN A/L SUPRAMANY BEBAS
N. 34 – LUNAS ANANTHAN A/L SOMASUNDARAM BN
AZMAN BIN NASRUDIN PKR
PREBAKARRAN A/L NARAYANAN NAIR KITA
VASANTHI A/P RAMALINGAM BEBAS
Penang
N. 09 – BAGAN DALAM ASOGHAN A/L GOVINDARAJU BEBAS
KARUPPANAN A/L M. MALAIRAJA BN
LIM SEANG TEIK PCM
TANASEKHARAN A/L AUTHERAPADY DAP
N. 16 – PERAI KRISHNAN A/L LETCHUMANAN BN
MUHAMMAD RIDHWAN BIN SULAIMAN BEBAS
P.RAMASAMY A/L PALANISAMY DAP
Pahang
N. 35 – SABAI GOONASAKAREN A/L RAMAN BN
KAMACHE A/P A DORAY RAJOO DAP
Johor
N. 09 – GAMBIR M ASOJAN A/L MUNIYANDY BN
MAHFODZ BIN MOHAMED PAS
MOHD ZAN BIN ABU BEBAS
YUNUS BIN MUSTAKIM BEBAS
N. 33 – TENGGAROH MURUGAN A/L MUTHU SAMY PKR
RAVEN KUMAR A/L KRISHNASAMY BN
N. 41 – PUTERI WANGSA ABDULLAH BIN HUSIN PAS
RAVINDARAN A/L DORAISAMY BEBAS
SOORIANARAYANAN A/L MUNIANDY BN
N. 31 – KAHANG 1. HAMDAN BIN BASIRAN PKR
2. VIDYANANTHAN A/L RAMANADHAN BN
Negeri Sembilan
N. 07 – JERAM PADANG 1. MAZAVAN A/L A RAMAN NAIR BEBAS
2. MANICKAM A/L LETCHUMAN BN
3. KUMAR A/L THURAISINGHAM PKR
4. ZAILANI BIN ZAKARIA BEBAS
N. 33 – PORT DICKSON 1. DANIEL A/L SIMON BEBAS
2. TANALETCHUMY A/L PALANISAMY BN
3. RAVI A/L MUNUSAMY PKR
Melaka
N. 07 – GADEK ABDULLAH SANI BIN REJAB BEBAS
M.S. MAHADEVAN A/L SANACY BN
RAJANDRAN A/L GOVINDASAMY PKR
Perak
N. 30 – BUNTONG 1. SIVASUBRAMANIAM A/L ATHINARAYANAN DAP
2. SIVARAJ A/L CHANDRAN BN
3. IRUTHIYAM SEBASTIAR A/L ANTHONISAMY BEBAS
4. MOHD BASRI BIN SHAFIE BEBAS
N. 31 – JELAPANG 1. SARASVATHY A/P MUTHU PSM
2. MOKAN A/L SUPRAMANIAM BN
3. TEH HOCK KE DAP
N. 54 – HUTAN MELINTANG . KESAVAN A/L SUBRAMANIAM PKR
. AZAHARI BIN ABDULLAH BERJASA
. MAT SIDI BIN HASHIM BEBAS
. SUPRAMANIAM A/L RAMALINGAM BN
Selangor
N. 16 – BATU CAVES 1. RAWISANDRAN A/L NARAYANAN BN
2. AMIRUDIN BIN SHARI PKR
3. SUMAN A/L GOPAL BEBAS
N. 49 – SERI ANDALAS 1. XAVIER JAYAKUMAR A/L ARULANANDAM PKR
2. KOTTAPPAN A/L SUPPAIAH BEBAS
3. HANAFIAH BIN HUSIN BEBAS
4. MOHAN A/L THANGARASU BN
5. UTHAYAKUMAR A/L PONNUSAMY BEBAS
N. 11 – IJOK 1. PARTHIBAN A/L KARUPPIAH BN
2. IDRIS BIN AHMAD PKR
Print Friendly

This entry was posted in Barisan Nasional, PRU13 - MIC, PRU13 - Terkini. Bookmark the permalink.